Земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина, почувствуван и во Хрватска

Од:

Умерен земјотрес е регистриран во Босна и Херцеговина попладнево со епицентар во близина на Тузла.

Според ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот бил регистриран на 17 километри североисточно од Тузла.

Тресењето на земјата е забележано во 17 часот и 23 минути, а според жителите, земјотресот во два наврати траел десетина секунди, пишува Klix.ba.

Земјотресот бил на длабочина од еден километар во близина на Лукавац.

Би можело да ве интересира

Забележани снајперисти на српскиот протест во Босна и Херцеговина

Горан Наумовски

Нова трагедија во БиХ: Ја уби сопругата, па се самоуби

Горан Наумовски

Девојка тешко претепана во хотел, уапсен е сопственикот на објектот

Трагедија во Мостар: Ги гледаше скоковите од Стариот мост, падна и почина

Горан Наумовски

За година и пол повеќе од 150.000 Руси влегле во БиХ

Земјотресот во Босна и Херцеговина, почувствуван и во Хрватска