Зад волан почина возач на ГСП, во несреќата има повредени патници

Од:

Возачот Живота М.(59) вечерва починал додека возел автобус на белградски ГСП. Тој бил зад воланот на автобус на релација 56 кога му се слошило. После тоа возилото удрило во ограда, а неколку патници во автобусот се полесно повредени.

Несреќата се случи на крстосницата на улиците Трговачка и Браќа Вучковиќ во населбата Чукарица, кога автобусот на ГСП на релација 56 налетал на четири патнички возила.

– Сведоци изјавија дека на возачот му се слошило додека возел. Дојде и брзата помош, но немаше начин да го спасат. По реанимација констатирана е смрт – вели изворот на Блиц, додавајќи дека на повреди се пожалиле 5 лица.

Би можело да ве интересира

Деветнаесетгодишно момче починало од струен удар

Во Белград мајка го пронашла својот мртов син, неговото тело се распаѓало

Несреќа во близина на Крагуевац, тинејџер паднал во подрум и починал

Во Нови Сад нуркачи го извлекле телото на млад човек од Кина кој загинал на градилиште

Во несреќен случај загина маж од Крива Паланка

Повредена жена пронајдена на автопат кај Демир Капија