Вучиќ ќе ги помилува сите демонстранти, освен тие со моторната пила

Од:

Претедателот на Србија, Александар Вучиќ ќе ги помилува сите уапсени на протестите, доколку тоа самите го побараат, дознаваат српските медиуми.

-Тие што ќе побараат помилување ќе бидат ослободени, а претседателот нема надлежност на постапките кои се водат во судот, наведе извор од претседателскиот кабинет за српските медиуми.

Помилувањето се однесува на сите, освен на лицата кои во зградата на РТС внесоа моторна пила и кои им се закануваа на новинарите. Помилување нема да има и за лицата кои што нападнале со нож полицајци пред зградата на претедателтвото на Србија.

Би можело да ве интересира

Ковачевски: Одбележувањето на Свети Сава за нас и за нашата држава е порака за заедништво, почит и меѓусебна соработка

(ВИДЕО) Вучиќ од Скопје: Србите немаат поблизок народ од Македонците

Катерина Ѓуровски

Пендаровски: Врвен приоритет на македонската држава е негувањето на соживотот во нашето мултиетничко, мултијазично и мултирелигиско општество

Катерина Ѓуровски

Хакер го откри планот на Берлин: Да се донесе опозицијата на власт, да се признае Косово

Предраг Петровиќ

Дојава за бомба во РТС

ВИДЕО: Апсолутна победа, имаме најмногу гласови и во Белград

Катерина Ѓуровски