Во Србија: Уапсена е голема група педофили кои демнеа жртви од три до 14 години

Од:

Во полициската акција Армагедон низ Србија е уапсена поголема група педофили, дознава „Блиц“.

Уапасени се сексуални предатори кои злоупотребувајќи го интернетот правеле криминални дејствија на штета на девојчињата и момчињата и ги постигнале своите цели.

Меѓу жртвите има и деца на возраст од три до 14 години.

Акцијата ја спроведоа припадници на Дирекцијата за технологија, Службата за борба против високотехнолошкиот криминал, МВР на Србија, во соработка со Обвинителството.

Би можело да ве интересира

Српската полиција го ликвидира двојниот убиец во село кај Мајданпек

Предраг Петровиќ

Чувари и осуденици од Србија повредени во сообраќајка

Земјотрес ја погоди Србија

Трагедија во Грција: Се удави маж од Србија, телото пренесено во Солун на обдукција

Катерина Ѓуровски

Британија сака да биде дел од „успешната приказна на Србија“ со литиумот

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Улиците во Белград се претворија во реки, жена спасена од давење

Катерина Ѓуровски