Во Србија 76 заразени од Ковид-19, почина едно лице

Од:

Во Србија во последниве 24 часа има нови 76 случаи на лица заразени со Ковид-19, а почина едно лице.

Во последниот ден тестирани се 3.328 луѓе, а вкупниот број заразени во земјата е 12.251. Од нив, активни случаи се 533.

Бројот на жртви од коронавирусот од почетокот на епидемијата во Србија е 253.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Претепа две жени на среде улица во Ниш, а потоа си влезе во своето возило

Ана Ололовска

ВИДЕО: Судири меѓу полицијата и противниците на здравствениот пасош на Елисејските полиња

Ана Ололовска

Бугарија од понеделник се затвора за патниците од Холандија, Малта, Андора и Грузија заради Ковид-19

Ана Ололовска

Мицотакис ги повика Грците задолжително да се вакцинираат

Ана Ололовска

Повторно демонстрации во Франција против здравствениот пасош и вакцинацијата

Ана Ололовска

Брнабиќ: Најголем капитален проект во Србија ќе биде железничкиот дел од Коридорот 10 до С. Македонија

Ана Ололовска