Во каменолом во Хрватска несреќно загина работник

Од:

Хрватската полиција соопшти дека во попладневните часови се случила несреќа во каменолом во Горни Јесен, недалеку од Крапина.

„Околу 14 часот и 50 минути при работа во каменолом паднал камен врз работната машина, а возачот починал од повредите во Брза помош. Ќе следи увид“, соопштија од полицијата.

По завршување на полициската истрага треба да се знаат повеќе информации.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Хрват збесна по поразот од репрезентацијата, па го демолираше телевизорот

Горан Наумовски

Ученик во Лика бил незадоволен од оценката, се заканил дека ќе дојде со пиштол во понеделник

Хорор во Загреб: Маж шетал гол по улица и со секира кршел автомобили, а во неговата куќа пронајдено е тело на жена

A1on

Избегната голема несреќа во Полска, полициско возило удри во спасувачки хеликоптер на автопат

(ВИДЕО) Ужас во Хрватска: Влета во смрт, пред несреќата објавувал видео како вози 200 на час

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Детали за авионската несреќа кај Загреб: еден мртов, четворица повредени

Катерина Ѓуровски