Во Бугарија: Ученичка падна од вториот кат во училиште

Од:

Ученичка од шесто одделение во основно училиште во Хасково, Бугарија, падна од вториот кат, соопшти полицијата.

Таа паднала од прозорецот на бетонот во дворот. Несреќата се случила за време на големиот одмор.

Девојчето итно е пренесено во локалната болница, каде и биле констатирани тешки повреди и се чека на магнетна резонанца.

Таа беше примена на одделот за неврохирургија.

Како дошло до несреќата ќе се знае откако полицијата ќе ја заврши истрагата.

Би можело да ве интересира

Бугарија нема да испраќа војници во Украина

Земјотрес во Бугарија

(ВИДЕО) Тешка несреќа во Индија: Трактор полн со луѓе падна во езеро, најмалку 23 мртви, меѓу нив и деца

Бугарија: Земјоделците организираа протест пред зградата на Владата барајќи оставка од ресорниот министер

(ВИДЕО) Се урна хангар во Ајдахо, има загинати и повредени

Нормализирана состојбата на граничниот премин Делчево

А1он