Во Албанија уапсени се 273 лица осомничени за учество во производство и продажба на дрога

Од:

Во голема акција во Албанија уапсени се 273 лица осомничени дека учествувале во производство и продажба на дрога, соопшти денеска локалната полиција.

„Во соработка со Јавното обвинителство, започнати се 66 истраги, а издадени се 295 наредби за придвижување и налози за апсење“, изјави генералниот директор на албанската полиција, Мухамет Румбулаку.

Во исто време, полициската акција се одвиваше во Тирана, Елбасан, Драч, Скадар, Дибер и Џирокастро.

Би можело да ве интересира

Молотови коктели на протест во Тирана

Истрагата за двојно убиство во Албанија се проширува во Македонија, уапсен за дрога во Прилеп контактирл со убиените

Катерина Ѓуровски

Претрес во Радовиш, пронајдена дрога

Орце Костов

ВИДЕО: Тешка несреќа во Албанија, осуммина мртви

Во несреќен случај во Албанија, загина жена од Осиек

Криминалци од Србија продавале дрога и оружје во Данска, заработиле над два милиони евра