ВИДЕО: Вучиќ повторно како Супермен

Од:

Повторно каде што е Вучиќ, се случува драма. А тој, веднаш помага пред ТВ камерите.

За време на гостувањето на Александар Вучиќ и неговото семејство во ТВ Хепи дојде до инцидент, кога на едно момче во публиката му се слоши и падна во несвест.

Прво се слушна звук како нешто да паѓа, а потоа сите присутни, меѓу кои и Вучиќ станаа да помогнат, а претседателскиот кандидат побара да се запре снимањето.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Утврдено е дека Србија не е одговорна за наводниот геноцид во Сребреница

Вучиќ: Недозволиво, ќе го гониме напаѓачите на хрватските новинари

Во Панчево нападнати четворица Хрвати и двајца Срби кои ги бранеле

Катерина Ѓуровски

Османи: Македонија е коспонзор на Резолуцијата за Сребреница, важно е Србија да гласа дека имало геноцид

Орце Костов

Македонија ќе поддржи резолуција за геноцид во Сребреница

Орце Костов

Вучиќ: Српскиот народ никогаш нема да се согласи на притисоци и бесмислени обвинувања