(ВИДЕО) Убиена е сопругата на Наим Мурсели, поранешен советник на Беџет Пацоли

Од:

Жена е убиена во приштинското село Синидол. Портпаролката на полицијата за регионот на Приштина, Флора Ахмети, изјави дека косовската полиција добила информација за пукање во улицата „Далип Алшиќи“ во Приштина околу 20.20 часот.

Полицијата и лекарите од итната медицинска помош веднаш излегле на местото на настанот, каде во автомобилот пронашле лице без знаци на живот. Според Ахмети, според првите информации жртвата е убиена од огнено оружје.

Полицијата во координација со обвинителството започна истрага и ги презеде сите истражни и истражни дејствија кои би помогнале во расветлување на настанот и целосно расветлување на случајот.

Како што дознава RТК, жртвата е сопругата на Наим Мурсели, поранешен советник на Беџет Пацоли. Полицијата се сомнева, тврди RTK, дека семејството Мурсели се соочиле со неколку разбојници. Наводно Мурсели бил во автомобил заедно со сопругата, кога биле нападнати, дошло до пукањето при што загинала сопругата, додека сопругот и децата преживеале.

Би можело да ве интересира

Авганистанец е осомничен за убиството на три сексуални работнички во бордел во Виена

Горан Наумовски

Во Белград со нож убиен српски репрезентативец

Горан Наумовски

За помалку од 24 часа во Виена се убиени четири жени и едно девојче

Млад фудбалер е убиен во Сплит

Авганистанец уби три жени во Виена

23-годишна Украинка пронајдена мртва на автопатот „Арбен Џафери“ во Косово

Катерина Ѓуровски