(ВИДЕО) Уапсен полицаец од Албанија осомничен за низа кривични дела

Од:

Полицаец од станицата Химара во Албанија е уапсен од колегите бидејќи е обвинет за низа кривични дела, јавува VoxNews. Од Агенцијата за полициски надзор соопштија дека службеникотФ.Х. е осомничени за кривични дела следење, семејно насилство, непочитување на наредбите на полициски службеник за јавен ред, како и за производство, држење, набавка или недозволена продажба на оружје.

„Апсењето на овој граѓанин е можно благодарение на информациите од Агенцијата за полициски надзор за неговата локација, откако Основниот суд од општа надлежност во Вљора распиша потерница за негово апсење“, се наведува во соопштението на истражителите.

Би можело да ве интересира

Три лица загинаа во престрелка во Албанија, полицијата трага по сторителите

Горан Наумовски

Директорката на албански ИНСАТ ги отфрли обвинувањата за манипулации со пописните резултати

ВИДЕО: Албански планинари го отстранија македонското и го закачија албанското знаме на врвот на Кораб

Катерина Ѓуровски

Земјотрес ја погоди Албанија

Горан Наумовски

УЕФА ја казни Албанија

Северна Македонија ѝ го предаде на Албанија претседавањето со ПСЈИЕ

A1on