ВИДЕО: Силно невреме со град ги зафати Босна и Србија

Од:

Силно невреме со град кој направи штети ги зафати попладнево Босна и Херцеговина и Србија. Предупредување за силен дожд и ветер е издадено и во Хрватска.

Во БиХ според објавите на социјалните мреж и во медиумите градот бил со големина на тениско топче. Оштетени се автомобили.

Градовите и регионите меѓу Бањалука, Тузла и Брчко, како и поширокото подрачје на Бијелина се на удар на невремето.

Овој олуен систем се движи кон Хрватска, а најсилно ќе биде погодена Славонија.

Силен град ја погоди Србија. Најпогодено беше во градот Крупањ, во близината на границиата со БИХ, јавија српските медиуми.

Силно невреме е најавено за утре во Македонија, особено во попладневните часови.

Би можело да ве интересира

Тошковски: Ќе има постапки за сите „недопирливи“ чии имиња не смеело да се споменат досега

Катерина Ѓуровски

Одреден притвор за тројцата инженери од Крушик заради шпионажа за фирма од Македонија

Катерина Ѓуровски

Почнува пробното производство на српската „панда“

Уапсен уште еден соработник на Хајризи кој му помогнал да избега од затвор

Ликвидиран е Фатон Хајризи, убиецот на српскиот полицаец

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски