ВИДЕО: Среде ноќ, под возилото на босански министер подметнат уред

Од:

Непознат уред е пронајден под автомобилот на Сојузниот министер за енергетика, рударство и индустрија на БиХ, Нермин Ѓиндиќ.

Оваа информација за босански „Аваз“ ја потврдил министерот Ѓиндиќ. Федералната полициска администрација истражува кој и зошто го подметнал непознатиот уред.

„Аваз“ објави и видео-снимка од надзорните камери.

Имено, според часовникот од камерата, непознат маж со качулка на главата и маска над лицето го поставил уредот утрово во 3.40 часот. Видеото покажува маскирано лице како се прикрадува околу возилото и под него става непознат предмет, кој ќе биде испратен на вештачење.

Откако го поставил уредот, човекот се оддалечил од возилото.

Би можело да ве интересира

Сараево: Заврши тридневната Конференција на началниците на генералштабовите на балканските земји

Ана Ололовска

Столтенберг, Борел, Вархеји – во еден глас ја поздравија хашката пресуда против Ратко Младиќ

Жарко Настоски

ВИДЕО: Ми судеше НАТО-пактот, ќе бев загрижен да ме ослободеа, порачува Младиќ по пресудата

Жарко Настоски

Бајден ја поздрави „историската пресуда“ против Младиќ, очекува лидерите во регионот да ја прифатат

Жарко Настоски

Младиќ ќе остане во затвор до крајот на животот, Хашкиот суд ја потврди пресудата

Жарко Настоски

Ѓерлек: Државјаните на БиХ можат да се вакцинираат во Србија без пријава

Ана Ололовска