(ВИДЕО) Пилотот на хеликоптер кој се урна во Грција e пронајден мртов во морето

Од:

Пилотот на хеликоптерот што вчера се урна во морето на северот на грчкиот остров Евија е пронајден мртов. Според Protothema, крајбрежната стража го извлекла од морето во петокот наутро.

Неговото тело било на длабочина од 52 метри, внатре во трупот на хеликоптерот.

Хеликоптерот А-109 полета вчераутро од хелиодромот во Афидна, а требаше да слета во Мантудија на Евија. Хеликоптерот слета во девет часот по локално време и повторно полета во 10.13 часот, но набрзо исчезна од радарот.

Иако на списокот на патници е наведен само пилотот, се сомнева дека во авионот имало уште едно лице, по кое се трага.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пожари беснеат во Грција, еден избега од контрола

Предраг Петровиќ

Хорор во Грција: Го претепале и го фрлиле од тераса

Трагедија во Грција: Се удави маж од Србија, телото пренесено во Солун на обдукција

Катерина Ѓуровски

Грчки медиуми: Сиљановска вели дека се однесуваат одговорно кон Договорот од Преспа, се сомнева дали истото важи и за Грција

Туристите и граѓаните на Грција добија предупредување за лошо време на северот од земјата

Грција гори, жителите спас бараат во морето

Предраг Петровиќ