ВИДЕО: Објавена првата снимка од моментот на експлозијата на бензинската пумпа

Од:

На Интернет е објавено видео од моментот на експлозијата на бензинската пумпа на граничниот премин Шепак кај Зворник, во која загина едно лице.

На снимката од надзорните камери се гледа дека ударот на експлозијата зафатил неколку возила кои тогаш поминувале пред бензинската пумпа.

Во експлозијата настрада 49-годишен маж од Србија, а неколку лица беа повредени.

Би можело да ве интересира

Затлер: Можни се промени во работата на Уставниот суд на БиХ

Ана Ололовска

Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Ана Ололовска

Ѓукановиќ: Обид за отцепување на Република Српска води кон војна

Ана Ололовска

Ѓукановиќ: Не одам во Сараево, ќе дојдам во Сребреница

Ана Ололовска

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

Нелсон: Го предупредив Додик на потенцијални последици

Ана Ололовска