(ВИДЕО) Драма во Белград: Маж се заканува дека ќе се самоубие, „врие“ од полицајци и специјалци

Од:

Голем број припадници на полицијата, специјалните сили и Итната помош се на терен кај Автокоманда, во Белград, каде вооружен маж се заканува дека ќе се самоубие.

Според страницата на Инстаграм „192_rs“, според првите неофицијални информации, постои сомневање дека маж сака да се самоубие, како и дека наводно има заложници.

– Се јавија од полиција да ја има нашата екипа таму на готовност – потврдија за „Блиц“ од Итната помош.

Заканувачот е вооружен, а во меѓувреме пристигнале и неговите браќа кои носат панцири и одат со преговарачите, пренесува Телеграф.

Би можело да ве интересира

Џејми Оливер отвори ресторан во Белград: Познати и цените

Предраг Петровиќ

Пукање во Белград, повреденото момче не и кажува на полицијата кој го нападнал

Маж од Белград на сила принудувал девојка да скокнат заедно од зграда

Горан Наумовски

Пијан маж во Белград со нож и секира им се заканувал на сопругата и на синот

Таткото кој со сопругата ги уби децата и се самоубија бил текстописец за метал бендови

А1он

ВИДЕО: Во Белград ќе има нови избори

Катерина Ѓуровски