(ВИДЕО) Четири деца на возраст од шест месеци до пет години загинаа во пожар во Нови Пазар

Од:

Четири деца на возраст од шест месеци до пет години загинаа во пожар што рано утринава се случи во станбена зграда во Нови Пазар.

Нивните родители со тешки повреди се пренесени во болница и лекарите се борат за нивниот живот.

Пожарот се случил околу 7 часот во стан на улица 12. Српска бригада.

Иако противпожарните бригади брзо пристигнале на местото на настанот, за децата немало спас.

Пред зградата каде што избувна пожарот се уште има голем број пожарникари и екипи на брзата помош.

Би можело да ве интересира

Во пожар целосно изгоре семејна куќа во Кочани

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов

(ВИДЕО) Поради пожар под мостот „Беласица“, сообраќајот пренасочен по другите улици

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Трагедија во Турција: Изгоре жена која беше на одмор, пожарот избувна среде ноќ, не успеа да побегне

Најмалку 21 загинати во големите пожари на Урал

Илјадници луѓе во Канада се евакуирани поради шумски пожари и поплави