ВИДЕО: Бјелогрлиќ говореше на протестот против насилството, а претепа познат режисер

Од:

Актерот Драган Бјелогрлиќ денеска говореше на протестот „Србија против насилството“, иако пред две години го претепа без предупредување и пред камери режисерот Гага Антонијевиќ, пишува Новости.

Бјелогрлиќ негираше насилничко однесување во основниот суд.

Основното јавно обвинителство од Ниш до судот поднесе обвинителен акт против Бјелогрлиќ во кој се наведува дека на 23.08.2021 година во раните утрински часови во нишкиот хотел „Амбасадор“ неколку пати го удрил по главата директорот Предраг Антонијевиќ, пренесува овој портал.

И двајцата режисери беа во Ниш на 56 ти Филмски средби.

Би можело да ве интересира

Земјотрес на југот на Србија

Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница

Таткото го убил во ходникот, а бабата и дедото додека гледале ТВ

Хорор во Књажевац: Млад човек со ловечка пушка си го уби целото семејството

Предраг Петровиќ

Прелиминарни резултати од изборите во Белград: СНС освои 64 мандати

A1on

Паралелна евиденција и семејно гласање – дел од нерегуларностите на избирачките места низ Србија

A1on