Вархеји утре во Сараево на средба со членовите на Претседателството на БиХ

Од:

Членовите на Претседателството на БиХ утре во Сараево ќе се сретнат со еврокомесарот за соседски односи и проширување, Оливер Вархеји, соопшти Претседателството на БиХ.

Средбата треба да започне во 15 часот, по што ќе се одржи прес-конференција.

Од кабинетот на Вархеји беше потврдено за локални медиуми дека за време на дводневната посета, еврокомесарот со претставници на БиХ ќе разговара за реформите и следните чекори на европскиот пат на БиХ.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Повеќе од сто осомничени опфатени со истрагата во БиХ поврзана со апликациите „Скај“ и „Аном“

Изетбеговиќ: Без СДА не може да се формира влада во Федерацијата БиХ

Ана Ололовска

Додик за „Заедницата на српски општини“ во Косово: Еден ден тоа ќе биде Република Српска

Ана Ололовска

Се излеа реката Дрина, поплавени земјоделски површини и градска плажа

Ана Ололовска

Нарко бос си ја сошил устата во босански затвор

Изетбеговиќ по 23 години нема да биде на власт во БиХ

Ана Ололовска