Уапсен 63-годишен маж за детска порнографија: Странец снимаше голи деца со својот телефон

Од:

Хрватската полиција приведе австриски државјанин во Ровињ, кој со мобилен телефон фотографираше голи деца на плажа. Против уапсениот е поднесена кривична пријава за искористување деца за порнографија, соопшти денеска истарската полиција.

Од полицијата велат дека 63-годишниот маж со својот мобилен телефон снимаше голи деца на плажа, а кога му пријде член на обезбедувањето, сега осомничениот почна да бега.

Обезбедувањето на кампот набрзо го запре бегалецот и го задржа додека не дојде полицијата која го уапси и го однесе во полициска станица. Во инцидентот осомничениот е полесно повреден.

За пронаоѓање на предмети, кои би биле поврзани со кривичното дело, полицијата со судска наредба изврши претрес во просториите, возилото и мобилниот уред што го користеше Австриецот, при што е откриена инкриминирачката содржина.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Убиецот пред масакрот бил во кафуле и честел „Рекол – одам за завршам нешто“

Катерина Ѓуровски

Масакр во Хрватска: Упаднал во дом за стари лица, убил петмина

Катерина Ѓуровски

Уапсен е човекот кој им се закануваше на Трамп и на сенаторот Џеј-Ди Венс

Украинец во Пула преку прозорец сликал Македонка, му го зела телефонот и го натерала да ги избрише сликите

Маж од Корчула сакал да ја убие сопругата

Хрватска испраќа канадер со два екипажи во Македонија

Катерина Ѓуровски