Турција: Уништени 20 објекти на Курдистанската работничка партија

Од:

Турското Министерство за одбрана извести за уништување на 20 објекти на Курдистанската работничка партија во северен Ирак.

Воздушните напади беа извршени како одговор на вчерашниот терористички напад во близина на зградата на Министерството за внатрешни работи во Анкара.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Полета првиот турски борбен авион од 5-та генерација

Силен земјотрес ја погоди Турција

Горан Наумовски

Несреќа во рудник за злато во Турција: Најмалку девет рудари се затрупани

(ВИДЕО) Пукање во Истанбул, шестмина повредени: напаѓачите се убиени

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Се урна полициски хеликоптер во Турција, има загинати и повредени

Турција уапси 34 лица поврзани со Исламската држава