Трагедија во Унгарија: Мајка крвнички си го уби детето

Од:

Унгарските медиуми објавија дека тригодишно дете почина во градот Печух, откако неговата мајка К.О.И. (27) наводно го малтретирала, а потоа го оставила да умре.

За злосторството посведочил нејзиниот партнер (23), кој видел дека на детето му е потребна помош, но не направил ништо. Малото момче починало еден ден по злоставувањето, а во меѓувреме мајката и нејзиниот партнер биле под истрага за убиство.

Се сомнева дека при малтретирањето мајката со толкава сила го фрлила детето што при падот се здобило со фрактура на черепот, по што почнало да повраќа крв и на крајот се задушило.

Како што соопштија од Окружниот суд во Печух, осомничените живееле заедно во станот во кој жената го малтретирала детето. Според извештаите, детето плачело во креветчето. Мајката го земала и го фрлила на подот така што детето со главата удрило во тврда подлога.

Би можело да ве интересира

Авганистанец е осомничен за убиството на три сексуални работнички во бордел во Виена

Горан Наумовски

Во Белград со нож убиен српски репрезентативец

Горан Наумовски

За помалку од 24 часа во Виена се убиени четири жени и едно девојче

Млад фудбалер е убиен во Сплит

Авганистанец уби три жени во Виена

Повеќекратно убиство во кумановско: Два сина и мајка застрелани од нејзиниот брат

Орце Костов