Тоне познат сплав во Нов Белград: Половина од објектот „пропадна“ во матниот Дунав

Од:

Ноќеска дојде до делумно потонување на сплавот Габијано во Нов Белград.

Овој сплав на Дунав е половина во вода, бидејќи понтоните попуштија, на објектот кога започнал да тоне немало гости ниту персонал.

Во немилиот настан никој не е повреден.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Убиство во Белград: жена претепана до смрт од партнерот

Инцидент во Белград: Мајка на ученик нападнала наставничка

Четири деца се повредени во две сообраќајни несреќи во Белград

Горан Наумовски

Се затворија избирачките места во Србија, првични резултати после 21 часот

A1on

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ

Во Белград до смрт претепан братот на министер во владата на БиХ

Катерина Ѓуровски