Силен земјотрес ја погодил Босна и Херцеговина

Од:

ЕМСЦ соопшти дека силен земјотрес ја погодил Босна и Херцеговина.

Според првичните информации, земјотресот бил со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот бил на 10 километри северозападно од Добој, јавуваат локалните медиуми.

Би можело да ве интересира

Крит беше погоден од земјотрес со јачина од 4,3 степени

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Кина

Чиле го погоди земјотрес со јачина од 4,5 степени

Земјотрес ја погоди Албанија

Горан Наумовски

Три земјотреси се регистрирани кај Крит

Горан Наумовски

Земјотрес во подрачјето Штип – Радовиш