Серија од анонимни закани за поставени бомби во Србија

Од:

Рано утринава анонимни дојави за подметнати бомби се испратени на е-мејл адресите на неколку основни училишта во Србија, меѓу кои и во Белград.

Полицијата е на терен и внимателно ги испитува пријавите и ги пребарува зградите за можни експлозивни направи.

Испратени се пријави и на адресите на здравствените установи и според последните информации дојава ситгнала и на на електронската адреса на Електротехничкиот факултет во Белград.

Утрово дојава пристигнала и во болницата КБЦ „Ѕвездара“ во Белград, пред која има голем број пациенти и персонал.

Би можело да ве интересира

Почнува пробното производство на српската „панда“

Уапсен уште еден соработник на Хајризи кој му помогнал да избега од затвор

Ликвидиран е Фатон Хајризи, убиецот на српскиот полицаец

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски

Артан Хајзири тврди дека е во Германија и дека не е вмешан во убиството на српскиот полицаец

Горан Наумовски

Потрага во Србија: Артан Хајзири од Косово пукаше во двајца полицајци во Лозница

Горан Наумовски