Расветлено е двојното убиство на Бежаниска Коса

Од:

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград, во соработка со Вишото јавно обвинителство во Белград, го расветлија тешкото убиство на Бежаниска Коса и го идентификуваа Г.Ѓ. (38) како сторител на двојното убиство, кој пак вчера се самоуби пред зграда на Бежаниска Коса.

Истражителите утврдиле дека прво ја убил Јелисавета Ѓ. (76), а со удари во главата ја убил нејзината сестра Гордана (78).

По извршувањето на кривичното дело постои сомнеж дека со себе ги зел мобилниот телефон и платежната картичка на оштетените од кои подигнал еден милион динари.

Телото на Г.Ѓ. било пронајден вчера во автомобил, при што било утврдено дека се самоубил пукајќи си со пиштол.

Станот во кој се пронајдени телата е на Јелисавета, а нејзината сестра Гордана живеела со неа две години, откако и починал сопругот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Средношколци направија хаос во автобус, па следуваше тепачка со патници

Предраг Петровиќ

Украинци во Србија со брод шверцувале над 12 тони нафта

Страшен случај на семејно насилство во Белград: жена брутално претепана, невенчаниот сопруг ја чувал ќерката заклучена со години во станот

Ана Ололовска

Србин во Германија фрлил граната врз својата поранешна девојка и нејзиниот партнер, па ги избодел со нож

Ана Ололовска

Српски планинар се повреди во Албанија, со хеликоптер е пренесен во болница

Горан Наумовски

Експлозија во зграда во Нов Белград-загина маж