Расветлено е двојното убиство на Бежаниска Коса

Од:

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград, во соработка со Вишото јавно обвинителство во Белград, го расветлија тешкото убиство на Бежаниска Коса и го идентификуваа Г.Ѓ. (38) како сторител на двојното убиство, кој пак вчера се самоуби пред зграда на Бежаниска Коса.

Истражителите утврдиле дека прво ја убил Јелисавета Ѓ. (76), а со удари во главата ја убил нејзината сестра Гордана (78).

По извршувањето на кривичното дело постои сомнеж дека со себе ги зел мобилниот телефон и платежната картичка на оштетените од кои подигнал еден милион динари.

Телото на Г.Ѓ. било пронајден вчера во автомобил, при што било утврдено дека се самоубил пукајќи си со пиштол.

Станот во кој се пронајдени телата е на Јелисавета, а нејзината сестра Гордана живеела со неа две години, откако и починал сопругот.

Би можело да ве интересира

Четири деца се повредени во две сообраќајни несреќи во Белград

Горан Наумовски

Земјотрес на југот на Србија

Белград: Синот кој ја нападна својата мајка е непресметлив, задржан е во затворска болница

Таткото го убил во ходникот, а бабата и дедото додека гледале ТВ

Хорор во Књажевац: Млад човек со ловечка пушка си го уби целото семејството

Предраг Петровиќ

Прелиминарни резултати од изборите во Белград: СНС освои 64 мандати

A1on