Пронајдени човечки остатоци кај викендичката на Вељко Беливук

Од:

Полицијата пронашла остатоци од човечко тело за кои се претпоставува дека му припаѓаат на 51-годишниот фитнес тренер Јово Кецман кој исчезна на 24. септември минатата година. Остатоците се пронајдени во околината на Белград, а ДНК вештачењето треба да потврди дали остатоците навистина се на Кецман.

„На една од локациите кои беа детално претресени по апсењето на Беливук и на неговите соработници се пронајдени остатоци за кои се претпоставува дека му пропаѓаат на исчезнатиот тренер. Од членовите на неговто семејсто земени се ДНК примероци кои ќе бидат искористени за споредување со пронајдените докази“ – цитираат извор од истрагата српските медиуми.

Истражителите уште од првиот ден на исчезнувањето на Кецман се сомневаа дека е поврзано со Беливук. Според сведочењето на семјството Кецман последен пат бил виден кога го напуштил домот без мобилниот телефон, но со 16 илјади евра. Отишол да се сретне со пријател.

Кланот на Беливук се сомничи за киднапирања, трговија со дрога и за три убиства. „Веља Невоља“ како и неговите соработници се во пртивор.

Би можело да ве интересира

Во телефоните на Беливук и Миљковиќ пронајдени инструкции како се сече човечко месо

Ана Ололовска

Славиша Кокеза поднесе оставка на чело на Фудбалската федерација на Србија, под притисок на случајот Беливук

Жарко Настоски

Шефовите на Беливук се во врвот на власта и режимот сега ги крие трагите, обвини Бошко Обрадовиќ

Жарко Настоски

Србија: Се стега обрачот околу некогаш најмоќната жена во полицијата – каква била улогата на Дијана Хркаловиќ во кланот на Беливук?

Жарко Настоски

ВИДЕО: Обезглавена, но не и растурена – навивачката група на Беливук и натаму е активна

Катерина Павлова-Николовска

Српските власти ги објавиле грозоморните слики од истрагата против Беливук за да се идентификуваат жртвите

Жарко Настоски