Повредениот хрватскиот министер Баножиќ не е во животна опасност

Од:

Утрово нешто по шест часот се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загуби маж (40) од Привлака, а тешко е повреден хрватскиот министер за одбрана Марио Баножиќ.

Комбето во кое загина возачот е целосно уништено, а приватниот автомобил на министерот се преполовил.

Засега се знае дека повредениот министер утринава тргнал на лов.

Од жупаниската општа болница во Винковци потврдија дека министерот е тешко повреден, а владиниот портпарол изјави дека неговиот живот не е во животна опасност.

Тој од болницата во Винковци ќе биде пренесен во КБЦ Осиек.

Во тек е истрага која ја води заменикот на Жупаниското државно обвинителство од Вуковар.

Фото: Vinkulja.hr

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Хрват збесна по поразот од репрезентацијата, па го демолираше телевизорот

Горан Наумовски

Автомобил тешко повреди 66-годишен велосипедист од Скопје

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Тешка сообраќајка во Грција: Четворица загинаа во автобуска несреќа, тројца се повредени

Ученик во Лика бил незадоволен од оценката, се заканил дека ќе дојде со пиштол во понеделник

Возач на „ауди“ повредил велосипедист од Скопје и избегал

Хорор во Загреб: Маж шетал гол по улица и со секира кршел автомобили, а во неговата куќа пронајдено е тело на жена

A1on