Полесно повредени три лица во вчерашниот земјотрес во Атина

Од:

Министерството за здравство на Грција претпладнево соопшти дека по вчерашниот земјотрес во Атина три лица се хоспитализирани, меѓу кои и едно дете, кое од превентивни причини е задржано на лекување, јави дописничката на МИА од Атина.

Освен детето, хоспитализирани се и две жени кои ќе бидат оперирани, едната поради фрактура на стапалото, а другата на зглобот на ногата.

Од Министерството за здравство на Грција додаваат дека сите болници ѝ понатаму се во зголемена состојба на готовност.

Би можело да ве интересира

Грција се обидува да ги убеди граѓаните дека го решава мигрантското прашање

Помпео со писмо до Мицотакис: Грција клучен играч во Источниот Медитеран и на Балканот

Ана Ололовска

Повторно запалени возила во Атина во текот на ноќта

Ана Ололовска

Анкета: Повеќе од половината Грци сметаат дека е веројатен инцидент со Турција

Ана Ололовска

Со нож ранета бегалка од Авганистан во кампот Мориа на Лезбос

Ана Ололовска

Анкета: Грците и Бугарите на врвот од ЕУ за ненавремено плаќање на сметките

Ана Ололовска