Почина жената која беше повредена во пожар во Чачак

Од:

Почина жената која утрово со тешки повреди здобиени во пожарот била пренесена во Општата болница во Чачак.

Пожарот избувнал околу осум часот во стан, а две лица со тешки повреди се пренесени во болница, од кои едното починало, соопшти здравствената установа.

Пожарот избувнал во станот во кој живееле две жени, кои во тешка општа состојба биле примени на одделението за интензивна нега.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Најмалку 13 повредени во пожар во станбена зграда во Валенсија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Голем пожар во зграда во Валенсија

Горан Наумовски

Голем пожар во Желино – горат гуми

Жена од Скопје починала на паркинг во Кисела Вода

ВИДЕО: Пожар во куќа во Мичурин

ВИДЕО: Горат три контејнери кај Буњаковец

А1он