По Косовска Митровица сирени се слушаат и во Лепосавиќ

Од:

Членови на Општинската изборна комисија (ОИК) во северниот дел на Косовска Митровица, придружувани од специјалната косовска полиција, упаднаа во просториите што ги користеше ОИК на претходните избори, а низ градот одекнаа топовски истрели, а се слушаа сирени, објави Косово онлајн.

Сирени се слушаат и во Лепосавиќ, а забележливо е зголемено присуството на припадници на ЕУЛЕКС.

Косовските медиуми известуваат дека хеликоптерот КФОР во неколку наврати ја прелетале општината.

Би можело да ве интересира

Девојче кое е тешко повреденo во експлозија на плинска боца, ќе се лекува во Шведска

13 повредени во експлозијата кај Косовска Митровица: Меѓу нив има и деца

Горан Наумовски

Полицијата употреби огнено оружје во Косовска Митровица при обид за апсење

Горан Наумовски

Експлозија во северниот дел на Косовска Митровица: Детонацијата ги разбуди луѓето, шрапнели ги оштетија прозорците

Тензична ситуација во Косовска Митровица: Граѓаните се собраа по уште едно апсење на Србите, сирените се уште се огласуваат

Горан Наумовски

Експлозија одекна во Косовска Митровица