Пет лица се уапсени за престрелка во Ужице

Од:

Полицијата уапси пет лица кои учествувале во престрелката што се случи вчера во центарот на Ужице.

Во престрелката што се случила на мостот во петокот нешто по 13 часот, три лица се ранети на кои им била укажана лекарска помош во болница.

Едно лице е рането во десната рака, додека другите двајца мажи се примени со повреди на главата.

Би можело да ве интересира

Властите во Канзас Сити открија како започнало пукањето на прославата на шампионатот

Пукање во базата на американските воздухопловни сили во Монтана

Атина: Три лица загинаа во престрелка во бродска компанија, напаѓачот се самоуби

Горан Наумовски

Инцидент во црква во Хјустон, има мртви и ранети

САД: Две лица загинаа, шест се повредени по пукањето во Денвер

Тетовец пукал на семејна веселба, куршум завршил во куќа на соселанец