„Падна“ компјутерскиот систем на граничните премини во Србија

Од:

На граничниот премин „Гоштун“ со Црна Гора, како и на сите гранични премини во Србија, „падна“ компјутерскиот систем и се создадоа огромни колони возила.

– Во колоната веќе има над 20 автомобили, чекаме речиси еден час, а сме на половина пат од колоната. Слушнавме дека системот паднал, но веќе никој не зборува. Прашањето е кога ќе го продолжиме патувањето на прво место. Ова е катастрофа – изјави Данило Пауновиќ од Чачак.

Поради дефектот колони се создадени и на другите гранични премини кон Србија.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Недозволиво, ќе го гониме напаѓачите на хрватските новинари

Во Панчево нападнати четворица Хрвати и двајца Срби кои ги бранеле

Катерина Ѓуровски

Османи: Македонија е коспонзор на Резолуцијата за Сребреница, важно е Србија да гласа дека имало геноцид

Орце Костов

Македонија ќе поддржи резолуција за геноцид во Сребреница

Орце Костов

Медиуми: Ќе биде сослушана и мајката на осомничениот за убиството на Данка Илиќ

Орце Костов

Како убијците на Данка го признале делото: Возачот зборувал на влашки, соучесникот веднаш кажал што се случило