Опсада во Загреб: На премиерот на Хрватска му се закануваат со убиство

Од:

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ утринава добил закана дека ќе ги биде убиен тој и членовите на Владата, па интервенирала полицијата која во голем број е пред Бански двори.

Зградата на Владата ја обезбедуваат припадници на интервентната полиција вооружени со автоматско оружје.

Би можело да ве интересира

Хорор во Загреб: Маж шетал гол по улица и со секира кршел автомобили, а во неговата куќа пронајдено е тело на жена

A1on

(ВИДЕО) Детали за авионската несреќа кај Загреб: еден мртов, четворица повредени

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Авион се урна во близина на Загреб, еден мртов, тројца повредени

Катерина Ѓуровски

Хрватска доби нова влада, Пленковиќ по трет пат стана премиер

Пленковиќ доби мандат да формира влада

Пленковиќ: Имаме мнозинство за формирање нова Влада