Од утре Софија ги затвора ноќните клубови

Од:

Од утре сите ноќни клубови во главниот град на Бугарија ќе бидат затворени. Мерката ќе важи во следните две недели, објави градоначалничката на Софија, Јорданка Фандакова.

Одлуката доаѓа по состанокот со општинскиот штаб и врз основа на зголемените случаи на Ковид-19 и хоспитализираните пациенти во Софија, јави агенцијата БГНЕС.

Фандакова ги повика компаниите во Софија, доколку има можност, да им дозволат на своите вработени да работат онлајн.

Би можело да ве интересира

Македонската амбасадорка итно повикана во бугарското МНР: „Лажни се изјавите на македонските политичари“

Орце Костов

Ѓорѓе Давид не ја напуштил Македонија: Утрово се јавил во кумановскиот суд поради мерката за претпазливост

Црната листа на САД ќе биде основа за воведување на мерки од државата врз лица и фирми

А1он

Пивата, соковите и минералната вода од утре со гарантирана пониска цена

Орце Костов

Нема купување по акциски цени во маркети до 30 ноември: Владата ќе ги замрзнува цените на производите

Орце Костов

Бектеши: Комисијата за заштита на конкуренцијата не презема мерки за цените, а поминавме неколку кризи

Орце Костов