Обид за убиство во Нови Сад: Во напуштена куќа двапати избоден маж во стомакот

Од:

Во Нови Сад синоќа имало обид за убиство во напуштена куќа.

Маж (53) најверојатно по расправија, двапати со нож избодел 43-годишен познаник во стомакот.

Ранетиот е пренесен во клиничкиот центар, а полицијата го идентификувала и пронашла осомничениот за обидот за убиство и го привела во станица.

Би можело да ве интересира

Во Скопје „исчезнаа“ работници од Непал

Горан Наумовски

Кривична пријава за „предизвикување општа опасност“ против полициски служеник во Струмица

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Во Германија: Полиција влезе во училишна зградата, учениците затворени во училниците

Горан Наумовски

Запалено возило на скопјанец

Предраг Петровиќ

Мистерија во Германија: Морничава сцена на игралиште, пронајден крвав фустан на девојче

Предраг Петровиќ

Грција воведе жестоки сообраќајни казни: 1500 евра за пушење во возилото доколку во него има дете под 12 години

Орце Костов