Обид за убиство во Нови Сад: Во напуштена куќа двапати избоден маж во стомакот

Од:

Во Нови Сад синоќа имало обид за убиство во напуштена куќа.

Маж (53) најверојатно по расправија, двапати со нож избодел 43-годишен познаник во стомакот.

Ранетиот е пренесен во клиничкиот центар, а полицијата го идентификувала и пронашла осомничениот за обидот за убиство и го привела во станица.

Би можело да ве интересира

Инцидент близу Лесковац: Млад човек прободен со нож во грбот, стомакот и десната нога

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Полицаец уби бремена жена во САД која сакаше да и побегне на полицијата со автомобил

(ВИДЕО) Тинејџери украдоа „тојота“, па повредија полицаец на велосипед

Со нож прободен началникот на струшката полиција, напаѓачот е уапсен

Горан Наумовски

ВИДЕО: Пријател на избодениот Бугарин во Скопје: Полицијата точно знаеше колку коли скршнавме во опасната населба

А1он

Максим Димитриевски повикан во полиција: Испрашуван за хонорари на вработени во општината

Орце Костов