Несреќа во Хрватска, загинаа четворица мигранти

Од:

Утринава во близина на Сињ се случи сообраќајна несреќа.

„Утрово околу седум часот се случи сообраќајна незгода во градот Брнаже, кога патничко возило излета од коловозот и потоа удри во ѕид. Во возилото имало неколку лица. Четири лица загинале на местото на настанот, а останатите лица кои биле внатре се пренесени во болница. Според првичните информации, загинатите најверојатно се мигранти“, соопштија од полицијата.

DalmacijaNews дознава дека до несреќата дошло при полициска потера на шверцер на мигранти. Бркотницата, како што пишуваат, се случила утринава пред седум часот кога автомобил со унгарски таблички од засега непознати причини удрил во ѕид од семејната куќа.

Би можело да ве интересира

Маж и жена се убиени во Славонски Брод

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Несреќа во Сочи: Девојката ја однесе бран на плажа, се уште не ја нашле

Горан Наумовски

Маж и жена загинаа во несреќа на патот Охрид – Отешево

Познатиот готвач рече дека „Хрватите јадат како свињи“, Хоудек се налути: Тоа е арогантно однесување

(ВИДЕО) Хрват збесна по поразот од репрезентацијата, па го демолираше телевизорот

Горан Наумовски

Ученик во Лика бил незадоволен од оценката, се заканил дека ќе дојде со пиштол во понеделник