Неколку училишта и некои институции во Белград утринава добија дојави за поставени бомби

Од:

Неколку училишта и некои институции во Белград добија дојава за поставена бомба утринава.

Полицијата е на тие локации и е во процес на проверка на тврдењата за поставени бомби.

Би можело да ве интересира

„Падна“ компјутерскиот систем на граничните премини во Србија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Двојно убиство во Србија: Ги заклал поранешната жена и мајка и

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Снимки покажуваат детали од грзоморното убиство во Србија

Катерина Ѓуровски

Орбан: Ќе ја загубиме Србија

Грозоморно убиство во Србија: Претепан и фрлен во бунар, најден на имотот на бившиот маж на жена со која контактирал

А1он

Европскиот парламент изгласа резолуција против Србија