Насилство во ВМА: Тинејџерка претепа медицинска сестра во тоалетот на Одделот за токсикологија

Од:

Медицинската сестра Б.М.(29) била нападната во тоалетот на ВМА.

Според првичните информации пациентката А.М.(18) ја удрила со раце во пределот на главата. Нападот се случил на Одделот за токсикологија во раните утрински часови.

Би можело да ве интересира

Уште седум деца се примени на ВМА поради труење со алкохол

Горан Наумовски

12 деца од Белград пијани завршија во болница: Иследниците се сомневаат дека децата испиле шпиритус

Инцидент во ВМА: Пациент каснал медицински работник

Доктори од ВМА ќе можат одреден број часови да работат и во јавното здравство