Млад фудбалер е убиен во Сплит

Од:

Млад хрватски фудбалер е убиен денеска во Сплит, полицијата го уапсила осомничениот за убиството.

Сплитско-далматинската полиција соопшти дека истражува две лица поврзани со убиството на 22-годишниот млад човек, кој утринава околу еден часот беше избоден со нож на шеталиштето Мажураниќ во Сплит.

Како што јавува Слободна Далмација, мажот кој го прободел младиот човек во градите е 31-годишниот А.Р, а жртвата е фудбалер од клуб во близина на Сплит.

Би можело да ве интересира

Австриските власти го екстрадираат во Србија осомничениот за убиството на Нусрет Дестановиќ

Германските медиуми за изборите во Хрватска: Најверојатно ќе започне фаза на нестабилност

Доживотен затвор за свирепиот убиец од Кочани кој со 40 убоди уби жена

Анита Петровска Рајковиќ

Отворени избирачки места на парламентарните избори во Хрватска

Невреме ја зафати Хрватска, метеоролошкиот аларм е на сила за целата земја

Горан Наумовски

Вучиќ: Недозволиво, ќе го гониме напаѓачите на хрватските новинари