Маж и жена се убиени во Славонски Брод

Од:

Околу 13.50 часот во Оперативниот и комуникацискиот центар на Полициската управа Брод-Посавина е пријавено сомнение за убиство.

Полициски службеници се на местото на настанот во Славонски Брод, и ја потврди вистинитоста на извештајот, каде што се пронајдени мртвите тела на две лица (76-годишен маж и 78-годишна жена).

Приведен е 45-годишен маж поради сомнение дека сторил кривично дело.

Полициски службеници, во заедничка соработка со жупаниското државно правобранителство, спроведуваат истрага и кривична истрага, со што ќе се утврдат важните факти и околности за споменатиот настан.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Уапсен е маж осомничен дека е вмешан во убиството на полицаецот во Лозница

Горан Наумовски

Артан Хајзири тврди дека е во Германија и дека не е вмешан во убиството на српскиот полицаец

Горан Наумовски

Потрага во Србија: Артан Хајзири од Косово пукаше во двајца полицајци во Лозница

Горан Наумовски

30 дена притвор за момчето кое усмрти професионален војник на АРМ

Украинец во Пула преку прозорец сликал Македонка, му го зела телефонот и го натерала да ги избрише сликите

Маж од Корчула сакал да ја убие сопругата