Македонец ограбил магацин на кинеска фирма во Бор

Од:

Полицијата во Бор уапсила државјанин на Северна Македонија Н.Г.(51) за тешка кражба.

Тој е осомничен дека провалил во магацини на кинеска компанија и украл околу 400 килограми високонапонски кабел, 134 килограми бакарен кабел, 79 килограми бронзени делови за работни машини и други предмети.

Полицијата ги пронашла украдените предмети и му ги вратила на сопственикот.

По наредба на Основното јавно обвинителство Бор, на осомничениот му е одредена мерка притвор во траење до 48 часа и со кривична пријава ќе биде изведен во обвинителството.

Би можело да ве интересира

Полицијата уапси крадци, пронајдени се и украдените предмети

МВР уапси странец кој крадел во ресторан во Охрид

Горан Наумовски

Во Грција е уапсен државјанин на Македонија со „богато“ криминално досие

50 годишна жена крадела во Гостивар – фатена на дело се обидела да и избега на полицијата

Избегал од затвор и крадел низ Крива Паланка

18 годишник сакал да ограби банка во Аеродром – фатен на дело