Исчезна 16-годишно девојче од Атина, последен пат е видена во неделата

Од:

Грчките власти трагаат по девојчето Константина-Ирини Р.(16), кое исчезна од предградието Ахарнес во Атина.

Според грчките медиуми, девојчето последен пат била видена во неделата на 16 јуни во вечерните часови.

Организацијата „Насмевката на детето“ на својата Фејсбук страница објави дека девојчето исчезнало на барање на нејзиното семејство. Како што е наведено, постојат сериозни причини дека нејзиниот живот е во опасност од трети лица кои би можеле да бидат вмешани во нејзиното исчезнување.

Константина-Ирини е висока 164 сантиметри, слаба, има кафена коса и кафени очи.

На денот кога исчезна, таа носела сина тренерка и бела маица со кратки ракави.

Би можело да ве интересира

Големо невреме во Грција, громови предизвикаа нови пожари

Горан Наумовски

Која грчка плажа плени со своите карактеристики на море, планина и велелепни погледи кои пленат воздишки?

Горан Наумовски

Грција донесе итни мерки поради екстремните температури

ВИДЕО: Пожари беснеат во Грција, еден избега од контрола

Предраг Петровиќ

Хорор во Грција: Го претепале и го фрлиле од тераса

Трагедија во Грција: Се удави маж од Србија, телото пренесено во Солун на обдукција

Катерина Ѓуровски