Хрватскиот министер за одбрана е тешко повреден во сообраќајна несреќа

Од:

Хрватскиот министер за одбрана Марио Баножиќ (44) е тешко повреден во сообраќајна несреќа во која еден маж загина.

Според хрватските медиуми, Марио Баножиќ е во болница.

Полицијата соопшти дека за сообраќајната незгода на државниот пат ДЦ-55 на излезот од Винковци.

– Се судриле комбе и aвтомобил. Возачот на комбето загина, додека возачот на автомобилот, кој е државен службеник, поради здобиените повреди е пренесен во Жупаниската општа болница во Винковци – соопштија од полицијата.

Баножиќ поради тежината на повредите ќе биде префрлен во Клиничката болница во Осиек, потврдија од болницата во Винковци, каде што Баножиќ беше хоспитализиран по несреќата.

Од болницата не прецизираа со какви повреди се здобил министерот Баножиќ, само велат дека повредите се сериозни и дека во текот на денот ќе биде пренесен од Винковци во КБЦ Осиек на понатамошно лекување.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Хрват збесна по поразот од репрезентацијата, па го демолираше телевизорот

Горан Наумовски

Автомобил тешко повреди 66-годишен велосипедист од Скопје

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Тешка сообраќајка во Грција: Четворица загинаа во автобуска несреќа, тројца се повредени

Ученик во Лика бил незадоволен од оценката, се заканил дека ќе дојде со пиштол во понеделник

Возач на „ауди“ повредил велосипедист од Скопје и избегал

Хорор во Загреб: Маж шетал гол по улица и со секира кршел автомобили, а во неговата куќа пронајдено е тело на жена

A1on