Голем пожар кај Нови Сад: Гори голем дел од населбата „Бангладеш“

Од:

Голем пожар избувна рано утринава во населбата „Бангладеш“ кај Нови Сад.

Засега не се знае дали има повредени.

Според првите информации, голем дел од населбата е во пламен.

Противпожарните екипи се на терен.

Би можело да ве интересира

Маж од Буенос Аирес усмрти три жени, четвртата се бори за живот

Во Белград: Две лица се избодени со нож, жена е повредена во пожар

Се запали локомотива во Гевгелија

Пожар во Дом за стари лица во струмичко Банско, нема повредени

Предраг Петровиќ

Изгореа 20 станбени и комунални згради во југоисточната руска република Бурјатија

Пожар во концертна сала на Факултетот за музичка уметност „Илија Николовски-Луј“