Го погребаа Вучиќ, некролог излепен низ Белград – пореметени луѓе мислат ова е политика, остра Брнабиќ

Од:

Некролог со фотографија и име на претседателот на Србија Александар Вучиќ осамна денеска низ белградските улици и беше постиран на социјалните мрежи.

Претседателката на Собранието на Србија, Ана Брнабиќ, ја обвини опозицијата велејќи дека ова не е шега, ниту забава, туку е јасна закана по животот на претседателот.

„ Болни и сериозно пореметени луѓе кои го прават ова и мислат дека тоа е политика, ќе го добијат одговорот на народот на изборите во Белград на 2 јуни.


Надлежните органи да си ја вршат работата согласно законот, бидејќи ова не е ниту шега, ниту забава, туку за секој бар малку нормален човек е длабоко вознемирувачки и претставува јасна и недвосмислена закана за животот на претседателот на Србија, Александар Вучиќ.

Ова, и ништо друго, е резултат на политиката на Ѓилас „Србија против насилство“ и против тоа ќе се бориме секоја минута, секој час, секој ден, засекогаш. Секогаш со Вучиќ и неговото семејство“, напиша Брнабиќ на мрежата Икс.

Би можело да ве интересира

Брнабиќ за усвојувањето на Резолуцијата за Сребреница: Србија покажа како се бори за своите интереси

Вучиќ во ОН: Вистината не е еднострана, резолуцијата ќе стави белег на челата на жртвите

Горан Наумовски

Вучиќ: Ќе бараме резолуција за страдањата на Србите во Јасеновац

Горан Наумовски

Вучиќ објави пост за Фицо, па уследија закани по неговиот живот

Горан Наумовски

Вучиќ и ја честиташе победата на Сиљановска-Давкова

Горан Наумовски

Вучиќ: Србија и Кина напорно работеa за да ги развијат односите