nekrolog

Регион

Обвинителството на Србија ги бара креаторите на лажниот некролог за Вучиќ

А1он
Главниот јавен обвинител на Вишото јавно обвинителство во Белград, Ненад Стефановиќ, наредил Основното јавно обвинителство Младеновац итно да ги идентификува креаторите на некрологот за смртта
Регион

Го погребаа Вучиќ, некролог излепен низ Белград – пореметени луѓе мислат ова е политика, остра Брнабиќ

Анита Петровска Рајковиќ
Некролог со фотографија и име на претседателот на Србија Александар Вучиќ осамна денеска низ белградските улици и беше постиран на социјалните мрежи. Претседателката на Собранието