Дете почина во авион: Драма на небото над Будимпешта

Од:

11-годишно дете почина утрово во авион кој летал од Истанбул до Њујорк.

Авионот принудно слетал на аеродромот во Будимпешта, каде медицинските тимови можеле само да ја потврдат смртта на детето.

Екипажот на авионот побарал итна дозвола за слетување откако детето изгубило свест.

Спасувачките екипи чекале на пистата и се обиделе да го реанимираат детето, но спас немало.

Според унгарските медиуми, авионот треба да го продолжи патувањето во текот на денот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Полета првиот турски борбен авион од 5-та генерација

Силен земјотрес ја погоди Турција

Горан Наумовски

Несреќа во рудник за злато во Турција: Најмалку девет рудари се затрупани

Испливаа детали за скандалот кој ја принуди унгарската преседателка на оставка

Катерина Ѓуровски

По претседателката Новак, оставка поднесе и унгарска пратеничка

А1он

Сијарто: Унгарија не сака руски имот, тоа е наследство на комунизмот