Црна Гора: Проверени 165 локации, пријавите за бомби се лажни

Од:

Управата на полицијата на Црна Гора извршила увид на објекти за кои се добиени пријави за поставени експлозивни направи.

Извршен е увид на 165 локации и, како што посочуваат, било утврдено дека пријавите се лажни.

„Се преземаат активности за да се идентификува IP адресата од која се испратени спорните мејлови“, се вели во објавата на Твитер.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Најмалку три лица загинаа, неколку се повредени во сообраќајка на патот Цетиње – Будва

Горан Наумовски

Натпревар во лежење во Црна Гора-останаа пет учесници

(ВИДЕО) Училишно насилство во Црна Гора: Јa удираа наставничката, фрлаа столчиња и уништуваа инвентар

Горан Наумовски

Хорор во Црна Гора: За три дена пронајдени човечки скелет и две тела во фаза на распаѓање

Црна Гора: Започнаа протестните конвои, блокиран сообраќај во повеќе градови

Црногорските банки го удвоија профитот на повеќе од 66 милиони евра