Ципрас достави предлог за гласање недоверба на грчката Влада

Од:

Лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА Алексис Ципрас достави предлог за гласање недоверба на Владата поради скандалот со прислушувањата во Грција.

На гласањето недоверба на актуелната Влада на Мицотакис, ќе ѝ претходи тридневна расправа.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Сè додека трае оваа ситуација нема да ги ратификуваме меморандумите, повторно порака од Грција

Катерина Ѓуровски

Грчкиот Ејџијан Ерлајс ја прекина продажбата на билети за сезонската авиолинија меѓу Скопје и Крф

Катерина Ѓуровски

Комисијата на ЕУ ги повика Скопје и Атина да се држат до договорот за промена на името

Орце Костов

Договорот од Преспа не се менува и не се ревидира еднострано, нова порака од Грција

Во Грција е уапсен државјанин на Македонија со „богато“ криминално досие

Герапетритис: Граѓаните на Северна Македонија не би сакале да ги стават во опасност односите со Грција